|

Czego chcą kandydaci na studia? Wyniki ankiety o promocji rekrutacji

Czego chcą kandydaci na studia? Takie pytania stawia sobie wiele osób odpowiedzialnych na uczelniach za marketing akademicki – zarówno na poziomie działów promocji, jak i wydziałów czy innych jednostek uczelnianych. Zapytaliśmy samych kandydatów o opinię na naszym portalu Studia.net.

Badanie opinii przez Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY było przygotowane jako jeden z materiałów do prezentacji „Zmiany w strategii marketingowej uczelni w dobie reformy ministra Gowina”, podczas konferencji Uczelnia na miarę potrzeb”. Odbyła się 21 listopada 2018 roku w Warszawie, a organizatorem był Polski Instytut Rozwoju Biznesu.

Do zebrania opinii na temat uczelnianego marketingu wykorzystaliśmy jeden z naszych portali – Studia.net, gdzie umieściliśmy “ankietę kandydata na studia”.

Zobacz film, omawiający wyniki mini-badania.

Szczegóły w filmie:

1:01 Jak dokładnie pytaliśmy?
1:51 Podstawowe, kluczowe pytanie promocji rekrutacji
3:19 Co przeszkadza?
5:54 Magiczne słowo
4:67 Opinie, rekomendacje rodziny i znajomych… 😉
6:22 Czego szukają, co przekonuje?
8:17 Gdzie się promować? Jakie źródła są dla kandydatów przekonujące, wiarygodne?
10:28 Co dalej z promocją rekrutacji?

W dwóch pierwszych pytaniach można było wskazać maksymalnie dwie odpowiedzi, a w ostatnim maksymalnie trzy odpowiedzi – po wskazaliśmy także oficjalne źródła uczelniane, aby mieć punkt odniesienia do innych kanałów komunikacyjnych. Same możliwości odpowiedzi oraz językową formę ankiety przygotowaliśmy w oparciu o wywiady z kilkoma aktualnymi i niedawnymi studentami. To oni nakreślili hipotezę badawczą, którą weryfikowaliśmy ankietą.  Czasu na przeprowadzenie badania nie było dużo – mieliśmy do dyspozycji jedynie kilka dni. Udało się zebrać około 300 odpowiedzi respondentów. Wnioski, jakie wynikają z odpowiedzi potwierdzają tendencje na rynku marketingowym i własne analizy Centrum EFEKTY.

Masz jakieś pytania? Wątpliwości? Szukasz wsparcia w strategii promocji akademickiej? Napisz do autora: s.szczesny@efekty.net

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *