Aktualizacja algorytmu LinkedIn — nagradzana aktywność
LinkedIn zwany „Facebookiem dla biznesu” przedstawił kilka konkretnych zmian wprowadzonych do algorytmu, którego celem jest lepsze budowanie społeczności i jeszcze mocniejsze zwiększanie zaangażowania.
LinkedIn chce być serwisem społecznościowym z prawdziwego zdarzenia. Dlatego zwraca teraz większą uwagę na interakcje i aktywność użytkowników. Ostatni rok dla LinkedIn okazał się rekordowym pod względem poziomu zaangażowania użytkowników, a kolejne zmiany mają to zaangażowanie jeszcze zwiększyć. Proponowane modyfikacje są szansą dla nowych użytkowników, którzy na razie nie zbudowali rozległej sieci interakcji.
Skoro był to bardzo dobry rok, w którym wzrost zaangażowania użytkowników był znaczny, to po co ta zmiana?
Przede wszystkim dlatego, że dotychczasowy wskaźnik zaangażowania był w dużej mierze ważony w stosunku do czołowych użytkowników w serwisie. Wynikiem tego było ignorowanie osób z mniejszą liczbą obserwujących.
Według serwisu społecznościowego coraz więcej osób korzysta aktywnie z LinkedIn przekazując opinie na temat postów w sieci. Członkowie społeczności generują dziesiątki milionów akcji wirusowych, czyli polubień, komentarzy i udostępnień — liczba ta wzrosła o 50% w stosunku do roku ubiegłego. Jednakże na początku 2018 r., LinkedIn spostrzegł, że groziło mu stworzenie „ekonomii”, w której wszelkie działania wirusowe przypadłyby najlepszemu 1% użytkowników.
Po wprowadzeniu nowego algorytmu, na stronie głównej zobaczymy także użytkowników, którzy często publikują treści. Nie jak dotychczas tylko osoby, których posty wzbudzały największe zainteresowanie. Reasumując — LinkedIn nagradza twórców treści, którzy systematycznie budują swój kanał, a nie tylko pokazuje użytkowników z najbardziej wciągającymi treściami.
LinkedIn pracuje obecnie nie tylko nad wzmocnieniem najbardziej interesujących postów znanych twórców, ale także rozbudowuje swoje „pod-społeczności” i grupy na platformie. Tak więc, jeśli chcesz zmaksymalizować atrakcyjność, weź pod uwagę swoją niszę odbiorców, używaj odpowiednich hasztagów i zadawaj pytania, które pomogą w rozwinięciu dyskusji.
Jak możesz zmaksymalizować zasięg swoich postów po nowej aktualizacji algorytmu LinkedIn?
Pete Davies (LinkedIn) opublikował listę wskazówek jak zmaksymalizować zasięg i zaangażowanie wśród fanów.
- Publikuj treści zachęcające do odpowiedzi. Jeśli publikujesz link, pamiętaj, aby wyrazić swoją opinię. LinkedIn nie faworyzuje żadnego konkretnego formatu postów (tekst, artykuł, wideo, obrazy) tak więc zastanów się, który z nich jest najciekawszy dla twoich odbiorców.
- Używaj @mentions, żeby „wciągnąć” do rozmowy inne znane ci osoby — jeśli uważasz, że znasz kogoś, kto ma coś ciekawego do dodania w dyskusji, wykorzystaj to. Przy okazji zapamiętaj, aby być rozważnym — maksimum pięć osób to dobra zasada, przy okazji unikaj osób, które i tak się nie wypowiedzą.
- Angażuj w rozmowę — odpowiadaj komentatorom i zachęcaj ich do dalszych komentarzy.
Powyższe rady są dość ogólne, choć skupienie się na tych elementach pomoże poprawić wydajność Twojego kanału na LinkedIn.
Źródło: https://engineering.linkedin.com